Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 4 Głosów - 1 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odszkodowanie za uszkodzenie samochodu na drodze gruntowej
Autor Wiadomość
EverGlow
Administrator

Liczba postów: 886
Miejscowość: Bojano
Reputacja: 5
Odszkodowanie za uszkodzenie samochodu na drodze gruntowej
0
0
Nie ma wątpliwości, że za uszkodzenie samochodu na dziurze w jezdni należy się odszkodowanie od zarządcy drogi. Jak to się ma na drogach gruntowych? Czy przy uszkodzeniu zawieszenia, felgi, amortyzatorów itp. na naszych dziurach można składać wniosek o odszkodowanie? Czy normuje to jakiś inny przepis czy drogi gruntowe traktowane są jak każda inna droga?
Wiem, że sądy zasądzają korzystne wyroki i odszkodowania np. za potknięcie się na nierównej drodze gruntowej wynikiem czego np. jest złamanie kończyny.
Wydaje mi się, że raczej nie ma znaczenia jaka to droga, ale mogę się mylić.
W załączniku dałem porady na przykładzie miasta Zgierz jak występować o odszkodowanie i jakie procedury nas obowiązują w przypadku uszkodzenia samochodu.

Załączone pliki
.doc  Odszkodowanie.doc (Rozmiar: 49 KB / Pobrań: 3)

Szczerość- zaleta, przez wielu nazywana chamstwem

[Obrazek: bykomstop.jpg]
21-01-2013 14:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Pani Reklama
sds
Super Moderator

Liczba postów: 241
Reputacja: 0
RE: Odszkodowanie za uszkodzenie samochodu na drodze gruntowej
0
0
No dobra,tylko załóżmy, amrotyzatory w samochodzie tak nagle się nie zepsują, tylko poprostu szybciej zużyją poprzez codziennie katowanie ich na tych kraterach,a to jest główna zmora na naszych lokalnych drógach.Jak to udokumentować? Wystarczy że zarządca drogi postawi znak informujący o wybojach,albo ograniczenie prędkości do 10 na godzine i będą mieli po problemie.
21-01-2013 20:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
EverGlow
Administrator

Liczba postów: 886
Reputacja: 5
0
0
sds napisał(a):amrotyzatory w samochodzie tak nagle się nie zepsują,
To jest zrozumiała sprawa

sds napisał(a):Jak to udokumentować?
Udokumentować to się da, tylko jest pytanie. Czy ta dokumentacja coś da? Moim zdaniem nie.

sds napisał(a):Wystarczy że zarządca drogi postawi znak informujący o wybojach,albo ograniczenie prędkości do 10 na godzine i będą mieli po problemie.
No chyba nie do końca. Postawienie znaków nie zwalnia z odpowiedzialności zarządcy drogi od jej napraw i utrzymania.

Jednak ponawiam pytanie. Czy to, że uszkodzimy pojazd na drodze gruntowej ma znaczenia czy nie? Wydaje mi się, że nie ma. Droga to droga. Nieważne czy gruntowa czy prywatna, krajowa czy inna. Jednak do końca pewności nie mam. W załączniku jest takie zdanie:
Cytat:Gmina może ponosić odpowiedzialność za uszkodzenia na drogach nieutwardzonych tylko wtedy, gdy uszkodzenie jest ewidentne i nastąpiło w wyniku „niedopatrzenia” np. przy zleconych przez gminę pracach remontowych (np. zakładaniu kanalizacji czy innych mediów).
Ale czy na pewno tylko wtedy? Bo jak tak to no to "wielka kicha". Praktycznie brak odpowiedzialności za stan dróg. I szukam właśnie na to pytanie odpowiedzi. Ma czy nie ma znaczenia, że droga jest gruntowa?

Szczerość- zaleta, przez wielu nazywana chamstwem

[Obrazek: bykomstop.jpg]
23-01-2013 21:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Gość
Niezarejestrowany

0
0
witam ostatnio jechałem taka droga i było takie ploto ze jak się zakopałem to aż mocowanie zderzaka pozrywało wezwałem policje itd i jak mam szanse na jakieś odszkodowanie??

sds edytował 14-04-2013 13:43 ten post ponieważ:

Prosimy stosować interpunkcje.

14-04-2013 11:23
Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
sds
Super Moderator

Liczba postów: 241
Reputacja: 0
0
0
Szansa na odszkodowanie jest,ale trzeba zdarzenie udokumentować zdjęciami, dobrze że policje wezwałeś. Jednak wydaje mi się, że bez żmudnej drogi sądowej się nie obejdzie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-04-2013 13:44 przez sds.)
14-04-2013 13:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Cytowanie selektywne Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

[-]
Szybka odpowiedź
Wiadomość
Wpisz tutaj swoją odpowiedź.

Potwierdzenie kodem
Przepisz tekst z obrazka po lewej do poniższego pola tekstowego. Taki proces jest niezbędny, by zapobiec wysyłaniu wiadomości przez automaty.
Wybierz liczbę: 8
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości